פרשת עקב

פרשת עקב
אבי כהן סקלי

ומלתם את עורלת לבבכם

כמה פעמים אנחנו מפנים את ליבנו ובעיקר את זמננו "לטהר את הלב" ולהבין האמת? כמה פעמים אנחנו רואים את הפגמים בעבודת ה' ואת התאוות העוטפות אותנו?

פרשת עקב
ספר דברים

לא תוכל?

אומר משה לבני ישראל לגבי עמי הארץ: לֹא תוּכַל כַּלֹּתָם מַהֵר, אך האם באמת בני ישראל לא יוכלו לנצחם מהר למרות הבטחת ה'? הבכור שור מוצא רעיון חינוכי בדברים.

בלשון מקרא

בלשון מקרא – להפטרת פרשת עקב

מה ל'חרב היונה' וליונת השלום? מה ל'עיר היונה'  וליונים בארובותיהן? ואיך כל זה  מתקשר בהפטרתנו בפסוק הנקמה והנחמה 'והאכלתי את מונייך…'? שבת שלום! https://maimlayam.co.il/wp-content/uploads/2022/08/הפטרת-עקב.mp4 חדש

בלשון מקרא

בלשון מקרא – פרשת עקב

וָאֵשֵׁב בָּהָר אַרְבָּעִים יוֹם וְאַרְבָּעִים לַיְלָה לֶחֶם לֹא אָכַלְתִּי וּמַיִם לֹא שָׁתִיתִי אני אוהב את הביטוי הזה: "ארבעים יום וארבעים לילה". יותר מישהו  מבטא יחידת

הרב עידו פכטר

על שומרי מצוות ושומעי מצוות

שמיעה דורשת בירור ודיוק, הבנה והעמקה. היא מחייבת להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לגלות מה באמת נכתב ונאמר, מה עיקר ומה תוספת, מה שורש ומה ענף, ומתוך כך להבין מה ההלכה באמת רוצה.

הלכה בפרשה

תפילות מן הגלות

למרות שזכינו למדינה ריבונית, תפילות שונות בסידור עדיין מדברות בלשון גלותית. האם לא הגיעה העת לשנות את הנוסח?

אבי כהן סקלי

הכל בגלל האהבה

לעילוי נשמת: מזל בת נזמה בעבודתי פגשתי לא מעט אנשים מעניינים, שעשו דברים משמעותיים בחייהם לטובת החברה בישראל. מהם היו מעטים שניכר היה כי כל

אבי כהן סקלי

מחוברים למציאות

פרשת עקב ממשיכה את נאומו של משה רבנו לפני פרידתו מעם ישראל, שבו הוא חוזר על אירועים מרכזיים שעברו על בני ישראל.

אבי כהן סקלי

אני לא במרכז

סכנה גדולה יש בהתאהבות עצמית, בהבנה שאתה המרכז, בכוחך ובתפקידך. סכנה גדולה טמונה בתחושה החזקה שאתה בעל הבית…

מעולם המדרש

אכילה ושכחה

המדרש מתייחס למקומות בהם מופיע בתורה הנושא של אכילה ושביעה, ומציין כי בכל מקום כזה מופיעה גם הזהרה מפני שכיחת הקב"ה. אך מהו הקשר בין הדברים?

כלי יקר

מילתא זוטרא היא?

שואל משה את בני ישראל: מה ה' מבקש מכם? ועל כך הגמרא שואלת: אטו יראת מילתא זוטרתא היא? בעל הכלי יקר מסביר כיצד מכוונים הדברים לבני דורו של משה.

מודעה
דילוג לתוכן